ÖSTSVENSKA BEAGLEKLUBBEN

Copyright Östsvenska Beagleklubben 2010, webansvarig

Resultat  från Östsvenska Beagleklubbens


Officiella utställning i Farstanäs

 Lördag 7 Juni 2014


Domare: Elly Vervoort

Domare Valpar: Kjell Lindström



BIR

Dynamic Flyer´s Posh Teddy

Uppf: Mette o lars Elmkjaer

Ägare: Britt Neumann

BIM

Alotorius Old Glory Keep The Promise

Uppf: MagdalenaSzwalek

Ägare: Madeleine Bäck

BIRVeteran

Champhurst In A Hart Of Gold

Uppf: Ray Lindholm

Ägare: Ray Lindholm


BIMVeteran

Dynamic Flyer´s Silent Night Wind

Uppf: Mette o Lars Elmkjaer

Ägare: Britt Neuman

BIRValp 4-6

Malewick´s El Oh El

Uppf: Madeleine Bäck & Linda Jonsson

Ägare: Rebecca Pettersson

BIMValp 4-6

1:a Champhurst Party Dress In Gold Lamé

Uppf: Ray Lindholm

Ägare: Ray Lindholm6




Valpklass Hanar 4-6

1:a Malewick´s El Oh El

Uppf: Madeleine Bäck & Linda Jonsson

Ägare: Rebecca Pettersson


Juniorklass Hanar

1:a Starmaids Valley Victory

Uppf: Inger Johansson

Ägare: Marie Johansson o Peter Håkanssson

Unghundsklass hanar

1:a McHaire An Eye For An Eye

Uppf: Karin Festin

Ägare:Linda Fredlund

Jaktklass Hanar

1:a Valley Wiew´s Jacob Black

Uppf: Anders Engen o Janne Rogstad

Oppen klass Hanar

1:a Dynamic Flyer´s Poch Thomas

Uppf: Mette o lars Elmkjaer

Ägare: Henrik o heidi Christtreu

Championklass Hanar

1:a Dynamic Flyer´s Posh Teddy

Uppf: Mette o lars Elmkjaer

Ägare: Britt Neumann


Veteranklass Hanar

1:a Dynamic Flyer´s Silent Night Wind

Uppf: Mette o Lars Elmkjaer

Ägare: Britt Neuman


Valpklass 4-6 Tikar

1:a Champhurst Party Dress In Gold Lamé

Uppf: Ray Lindholm

Ägare: Ray Lindholm

Valpklass 6-9 Tikar

1:a Sumr Dreams Touring The Milky Way

Uppf: April Johnston

Ägare: Ray Lindholm



Juniorklass Tikar

1:a Apsolutely Spotless Elita

Uppf: Tomaz Budkowski

Ägare: Henrik Majlöv

Unghundsklass Tikar

1:a Love Me Of The Heat Lake

Uppf: Liana Huyskens

Ägare: Inger Johansson o Eva Andersson

Jaktklass Tikar

1:a McHaire By The Way

Uppf: Karin festin

Ägare: Annica o Tord Carlberg

Öppen klass Tikar

1:a Alotorius Old Glory Keep The Promise

Uppf: Magdalena Szwalek

Ägare: Madeleine Bäck

 

Championklass Tikar

1:a Maliwick´s Little Susie

Uppf: Madeleine Bäck o Linda Jonsson

Ägare: Madeleine Bäck

Veteranklass Tikar

1:a Champhurst In A Heart Of Gold

Uppf: Ray Lindholm

Ägare: Ray Lindholm

Uppfödarklass

1:a Dynamic Flyer´s kennel

Dynamic Flyer´s Poch Thomas

, Dynamic Flyer´s Poch Teddy,

 Dynamic Flyer´s Silent Night Wind

 Dynamic Flyer´s Rocking Gigger

Avelsklass

Torienna´s Alphaville C

Starmaids valley Victory

Torienna´s Cesar

Starmaids Veuve Cliquot

Starmaids Vivid Vision



(Bild saknas)